1400/1/27

ستاد محترم ملی کرونا

بیماری کرونا که از سال 98 گریبان گیر همه مردم زمین شده است، تأثیرات بسیار مخرب و عمیقی را بر جامعه بشری تحمیل کرده است. این آثار بر جنبه های گوناگون و روزمره کاملاً مشهود و نمایان است. مشاغل مختلف درآمدهای خود را از دست داده اند، اقتصاد دچار رشد منفی شده است، مسافرت ها و صنعت جهانگردی و ایرانگردی بیشترین تأثیر منفی را داشته است. در هر صورت آثار مخرب اقتصادی با برطرف شدن کرونا کم و بیش برطرف خواهند شد. اما برخی از مواردی که تحت تأثیر کرونا قرار گرفته اند و نتایج عمیق تر

و مخرب تری نیز به بار خواهند آورد، در دراز مدت بیشتر و شدیدتر نمایان خواهند شد. از آن جمله آموزش است که در هر جامعه ای نقش کلیدی و تعیین کننده ای دارد. آموزش نقش عظیمی در دنیای مدرن و صنعتی امروزی دارد. مردم یک جامعه برای اینکه بتوانند در دنیای پر رقابت امروزی دوام بیاورند، به یک آموزش خوب نیاز دارند. دنیای مدرن براساس افرادی بنا نهاده شده است که دارای استانداردها و دانایی های هستند که اجازه می دهد تا بتوانند راه حل های بهتری برای مشکلات خود بیابند. آموزش باعث ریشه کن شدن فقر، افزایش دانایی و توانایی، ارتقاء فرهنگ جامعه، کمک به رشد و توسعه اقتصادی، قانون مداری، ایجاد ارتباط بهتر بین افراد جامعه و توسعه انسانی جوامع می گردد. در واقع آموزش ستون فقرات هر جامعه ای است و سال ها و دهه ها نیاز است تا نتایج یک آموزش خوب در جامعه به بار بنشیند. بنابراین ایجاد هر گونه وقفه یا صدمه ای در امر آموزش در کشور بزرگترین ضایعات و خسارات را متوجه جامعه خواهد کرد و کیفیت خروجی های آموزش و پرورش و دانشگاه ها را با مخاطره روبرو خواهد کرد. متأسفانه از آغاز بحران کرونا، دانش آموزان و دانشجویان از حضور در مدارس و دانشگاه ها محروم شده اند و اگر چه با استفاده از شیوه های آموزش الکترونیکی تلاش و سعی فراوان و قابل ستایشی برای جایگزینی آموزش حضوری گردید اما همه ما نقصان و کمبود های بوجود آمده را کاملاً حس نموده و برای رفع آن چاره ای جز بازگشت هر چه زودتر دانش آموزان و دانشجویان به محل تحصیل خود وجود ندارد.

اکنون که انواع واکسن ها برای کرونا در سطح جهان تولید شده اند و به خوبی و با تأثیرگذاری مناسب استفاده شده اند و در سطح ملی نیز در حال تلاش برای تولید آن هستند، لازم است تا برای واکسیناسیون کادر آموزش کشور نیز اولویت بندی مناسب صورت پذیرد. طبیعی است که کادر درمان در اولویت قرار دارد و اول از همه باید این امر خطیر صورت پذیرد. پس از آن به نظر می رسد کادر آموزش باید در اولویت بعدی قرار بگیرند تا بتوان بازگشایی بدون مخاطره برای نظام آموزشی کشور در مهر 1400 را به ارمغان آورد. فرهنگیان و دانش آموزان مدارس، دانشگاهیان و دانشجویان برای حضور در کلاس ها در مهرماه سال جاری نیاز است تا واکسینه شوند. برای اولویت بندی در بین این افراد نیز مواردی از قبیل موقعیت جغرافیایی، حضور در خوابگاه ها، سن و سال و .... باید در نظر گرفت. این کانون می تواند در این خصوص حمایت و مساعدت لازم را فراهم نماید.

لذا از ستاد ملی کرونا تقاضا دارد تا اقدام مقتضی نسبت به این مهم صورت پذیرد.

 

دبیر کانون صنفی استادان دانشگاهی ایران

ناصر سلطانی

 رونوشت:

جناب آقای دکتر غلامی، وزیر محترم علوم، تحقیقات و فنآوری

جناب آقای دکتر نمکی، وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

جناب آقای دکتر حاجی میزایی، وزیر محترم آموزش و پرورش

تماس با ما

آدرس: تهران، خيابان جمالزاده شمالی، خيابان نصرت غربی، نبش کوچه جزايری، پلاک 1

تلفکس: 666574883-021

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار بازدید کنندگان

8044168
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
13047
15600
100536
240812
294456
8044168

پیش بینی امروز
16032