بسمه تعالی

جلسه کانون صنفی استادان دانشگاهی کشور در روز پنجشنبه مورخ 9/6/96 در محل کانون دبیرخانه برگزار شد. در این جلسه پس از تلاوت آیاتی پند از کلام الله مجید، دبیر محترم کانون خلاصه اقدامات و فعالیت های صورت گرفته را به شرح ذیل ارائه نمودند:

 موضوع ترمیم حقوق اعضای هیأت علمی و ارسال دستور ریاست محترم جمهوری به سازمان برنام و بودجه مورد پیگیری قرار گرفت. همزمان جلساتی با معاون محترم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص نامه کانون به جناب آقای دکتر فرهادی برگزار شد. معاونت محترم اداری و مالی وزارت عتف اعلام داشتند، در این راستا در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طرحی در دست تدوین است که در آن حقوق اعضای هیأت علمی روند افزایشی را طی می کند بگونه ای که بر اساس این طرح افزایش 33 درصدی برای مربیان، افزایش 36 درصدی برای استادیاران پایه 10، 38 درصدی برای دانشیاران پایه 15  و 26 درصدی برای استادان پایه 20 پیش بینی شده است.

این پیشنهاد وزارت عتف با عنوان همسان سازی ضرایب مخصوص و جذب اعضای هیات علمی وزارتین عتف و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (غیر بالینی) مطرح شده است.

نظر کانون مبنی بر اینکه، این افزایش چنانچه برای مرحله اول از حداقل سه برابر شدن حقوق اعضای هیأت علمی باشد، مناسب است، که موضوع به وزارتخانه منعکس شد. همچنین اعلام شد که طرح حضور 50 ساعت در هفته از نظر کانون چندان به صلاح دانشگاههای کشور نمی باشد.

جناب آقای دکتر توفیقی نیر اعلام داشتند پیگیری سه برابر شدن حقوق اعضای هیأت علمی باید ادامه یابد و موضوع معیشت اعضای هیأت علمی لازم است همچنان در دستور کار کانون باشد و پیشنهاد نمودند بیانه ای با 10 الی 12 محور به عنوان مطالبات کانون جهت تحویل به وزیر آینده وزارت عتف آماده شود.

پس از ارائه گزارش و شنیدن دیگر نظرات دیگر اعضای محترم شورا،گزارشی در خصو ص فراوانی و تمرکز محتوای کانال تلگرامی کانون توسط جناب آقای دکتر ابری نیا ارائه شد.

بر اساس این گزارش، محتوی پیام های کانال تلگرامی بر 5 محور به شرح زیر متمرکز شده است:

  • صدور بیانیه کانون به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
  • اصرار به معرفی کاندیدای مناسب برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (دکتر توفیقی ، دکتر فرجی دانا، دکترمیلی منفرد).
  • عکس العمل مناسب در خصوص قانون بیمه اساتید
  • عمومی سازی مشکلات صنفی و مطالبه برای حل مشکلات اعضاء هیأت علمی
  • مباحث مربوط به ترمیم حقوق و انعکاس موضوع از سوی کانون

در این جلسه همچنین موضوع بیمه صددرصدی ( بدون سقف) اساتید مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. علاوه برآن موضوعاتی همچون جانشین پروری و ضرورت انتخاب معاونین قوی در حوزه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری مورد تاکید قرار گرفت.

مصوبات

  • پیگیری نامه ارسالی ریاست محترم جمهوری به سازمان برنامه و بودجه و دریافت نتیجه
  • صدور بیانیه کانون در آستانه بازگشایی دانشگاهها و آغاز سال تحصیلی و طرح 10 تا 12 محور مهم در قالب مطالبات کانون از وزیر آینده علوم، تحقیقات و فناوری
  • تاکید کانون بر کاندیدای مورد نظر برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رایزنی با ریاست محترم جمهور
  • تاکید بر فعال بودن کمیسیون های کانون بگونه ای که هرکدام در شاخه خود چند پیشنهاد صنفی موثر طرح و به نتیجه برسانند.
  • محورهای بیانیه مطالبات از وزیرآینده به جناب آقای دکتر سلطانی ارسال شود تا پس از جمعبندی و تکمیل، توسط جناب آقای دکتر توفیقی نهایی شود.

دستور جلسه آتی (مهر ماه)، تبادل نظر در خصوص چگونگی فعال سازی کمیسیون های کانون و پیگری مصوبات پیشین خواهد بود.

 

تماس با ما

آدرس: تهران، خيابان جمالزاده شمالی، خيابان نصرت غربی، نبش کوچه جزايری، پلاک 1

تلفکس: 666574883-021

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مسئولین اجرایی کانون

رییس شورا: دکتر محمد رضا عارف

نایب رییس شورا: دکتر جعفر توفیقی

خزانه دار : دکتر محمد حسن پیش بین

دبیر شورا: دکتر ناصر سلطانی

 

آمار بازدید کنندگان

1260429
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
52
614
2690
2690
41129
1260429

پیش بینی امروز
792