بسمه تعالی

بیست و یکمین جلسه شورای كانون استادان دانشگاهي ايران با حضور اكثريت اعضاء در روز پنجشنبه مورخ 1 / 4/ 96  در محل دبیرخانه کانون برگزار شد. جلسه با تلاوت آياتي از كلام ا...

مجيد آغاز شد و در این جلسه آقای دکتر سلطانی دبیر محترم کانون خلاصه اقدامات و فعالیت های صورت گرفته را به شرح ذیل ارائه نمودند:

1-   درخواست کانون مبنی بر بهبود وضعیت حقوقی اعضای هیأت علمی به ریاست محترم جمهوری درحال پیگیری می باشد. این نامه نهایتاً به رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است که پیگیری جهت برگزاری جلسۀ حضوری و تشریح دلایل و مواضع کانون و نهایتاً دریافت پاسخ در حال انجام است.

2-   دبیر محترم کانون همچنین اعلام داشتند، نامه ارسالی کانون به وزیر محترم عتف نیز در حال پیگیری می باشد. پس از دوبار برنامه ریزی برای داشتن جلسه ای با وزیر محترم عتف وتعیین وقت که قرار بود با تعدادی از اعضای محترم کانون از دانشگاههای مختلف کشور خدمت ایشان برسیم، جلسه یک روز قبل از برگزاری توسط دفتر ایشان لغو شد و نهایتاً در این راستا جلسه ای با معاون محترم اداری مالی وزارت عتف برگزار گردید و مطالعات و بررسی های کانون در خصوص میزان رشد حقوقهای دولتی در چند سال اخیر در مقایسه با میزان افزایش حقوق اساتید، میزان حقوق اعضای هیأت علمی کشور در مقایسه با متوسط میزان حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاههای کشور های منطقه، اختلاف موجود بین حقوق اعضای هیأت علمی در دو وزارتخانه و مواضع کانون به استحضار ایشان رسید. در این جلسه اطلاع داده شد که کانون خواهان افزایش حقوق حداقل سه برابری (هرچند به صورت مرحله ای) است و لازم است این موضوع در دستور کار وزارت عتف قرار گیرد. توضیح داده شد که کانون نیز از تمام توان خود برای تحقق این موضوع استفاده خواهد نمود.

3-   درخصوص وضعیت جذب اعضای هیأت علمی نیز نامه ای جامع تهیه شده و در زمان مقتضی توسط شورا به ریاست محترم جمهور ارسال خواهد شد.

4-   اعضای کانون در تعدادی از دانشگاهها به حد کافی برای تشکیل واحد کانون رسیده است که در دستور کار جلسه آتی قرار دارد. تاکنون نیز250 نفر از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی به عضویت کانون در آمده اند و پیش بینی می شود این عدد به شدت افزایش یابد.

پس از ارائه گزارش توسط دبیر محترم کانون، رؤسای محترم کمیسیون ها حاضر در جلسه نیز گزارشهای خود را ارائه نمودند و با تبادل نظر موارد زیر به تصویب رسید:

مصوبات جلسه :

-       بر فعال سازی بیشتر کمیسیونها تأکید شد و مقرر شد رؤسای محترم با برگزاری جلسات بیشتر کمیسیونها، اولویتهای کاری و طرح های اجرایی کمیسیونها را در شورا مطرح نمایند.

-       مقرر شد مباحث مطروحه در کانال تلگرامی کانون همواره در دستور کار باشد و خلاصه آن توسط آقای دکتر ابری نیا رئیس محترم کمیسیون عضویت و ارتباطات ارائه شود.

-       مقرر شد گزارش تطبیقی در خصوص بهترین بیمه تکمیلی توسط رئیس محترم کمیسیون رفاهی، جناب آقای دکتر شهر تاش ارائه شود.

-       مقرر شد تأکید بر موضوعاتی همچون: جذب، حمایت و نگهداری نخبگان و امور معیشتی اعضای هیأت علمی همچنان بعنوان اولویت های مهم کانون باشد و پیگیریها ادامه داشته باشد.

-       بر توجه کانون به مسائل اصلی آموزش عالی و ارسال گزارش های واقعی به بالاترین ارکان نظام تأکید شد.

-       بر ضرورت اظهار نظرکانون در خصوص کابینه، چیدمان و حضور بانوان در جایگاههای بالای اداری نیز تأکید شد و مقرر شد در این راستا رایزنی های لازم انجام پذیرد.

-       مقرر شد علاوه بر نظر کمیسیونها، با همفکری با اعضای کانون در واحد های مختلف راهبردهای کلان کانون توسط شورای مرکزی تعیین و ابلاغ شود.

جلسه بعدی کانون طبق روال گذشته به صورت ماهانه برگزار می شود و زمان آن به اطلاع اعضای محترم شورا خواهد رسید.

 

 

تماس با ما

آدرس: تهران، خيابان جمالزاده شمالی، خيابان نصرت غربی، نبش کوچه جزايری، پلاک 1

تلفکس: 666574883-021

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مسئولین اجرایی کانون

رییس شورا: دکتر محمد رضا عارف

نایب رییس شورا: دکتر جعفر توفیقی

خزانه دار : دکتر محمد حسن پیش بین

دبیر شورا: دکتر ناصر سلطانی

 

آمار بازدید کنندگان

300773
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
120
178
438
5452
7668
300773

پیش بینی امروز
360