بسمه تعالی

بیستمین جلسه شورای كانون استادان دانشگاهي ايران با حضور اكثريت اعضاء در تاريخ 04 /03 /96 در محل دبیرخانه کانون برگزار شد. جلسه با تلاوت آياتي از كلام ا... مجيد آغاز شد و جناب

آقای دکتر عارف رییس محترم كانون ضمن تبریک اعیاد شعانیه، حماسه سوم خرداد و آزاد سازی خرمشهر را گرامی داشتند و همچنین برای سرکار خانم دکتر ناهید خداکرمی که در انتخابات اخیر، موفق به راهیابی به شورای شهر تهران شدند، آرزوی موفقیت نمودند.

سپس دبیر محترم کانون با اشاره به تهیه نامه ای خطاب به ریاست محترم جمهوری ابراز داشتند، نامه‌اي محتوی مشكلات صنفي اساتید دانشگاه با تأکید بر موضوعات معیشتی تهیه و پس از مشورت با اعضای کانون در گروه تلگرامی و انجام اصلاحات پیشنهادی همکاران، برای رياست جمهوري ارسال شد.

نامه توسط رئیس محترم جمهور پی نوشت شده و برای آقای دکتر نهاوندیان ارسال شده است. آقای دکتر نهاوندیان طی نامه ای جداگانه موضوع را تحت عنوان ترمیم حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاهها و پژوهشگاهها به آقای دکتر نوبخت ارجاع داده است.پیش بینی می شود نامه به آقاي واعظ مهدوي ارجاع شود.

دبیر شورا همچنین از اعضای محترم شورای کانون درخواست نمود در این جلسه، برای آنکه دستور ریاست محترم جمهوری از طریق گروه تلگرامی و سایت کانون اطلاع رسانی شود، اظهار نظر نمایند.

اهم نقطه نظرات اعضای کانون در خصوص

-      عده ای از همکاران نامه‌اي در خصوص حقوق دانشگاهيان با 30% افزايش تهيه كرده اند و قرار است ارسال نمايند.

-      ماليات پلكاني هم برای اعضای هیات علمی مشكل آفرين شده است.

-      بايد انعكاس بيروني اين نباشد كه اعضای هیات علمی تافته ای جدا بافته هستند و باید بر اساس کار کارشناسی و با درنظرگرفتن نکات مختلف از جمله عدم افزایش حقوق اعضای هیأت علمی حتی در حد رشد دیگر اقشار جامعه و منطقی باشد. اگر حقوق زياد مي شود، باید برای حق تدريس ، پايان نامه ها و... هم سقف تعیین شود.

-      رویه ای که دانشگاه تهران برای افزایش و ترمیم حقوقها در نظر گرفته نیز به نظر نتیجه بخش می باشد.

در این جلسه همچنین بر ضرورت تامین منابع مالی تاکید شد و آقای دکتر پیش بین خزانه دار کانون، پیشنهادی در خصوص راه اندازي واحد تأمين منابع مالي در قالب شرکت سهامی با محوریت شركت فابا و همكاري كانون ارائه نمودند و هدف از ایجاد این شرکت را استقلال مالي كانون، ايجاد منابع مالي، افزايش توان مالي كانون، ايجاد امكانات رفاهي و ...برشمردند.

مصوبات

  • مقررشد جناب آقاي دكتر توفيقي افرادی را براي پيگيري دستور ریاست محترم جمهور بر هامش نامه کانون تا حصول نتيجه تعيين كنند. جناب آقای دكتر رزاز نیز در این خصوص همکاری نمایند.
  • کانون پيگيري نمايد که نامه درخواست افزایش 30 درصدی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاهها ارسال نشود. 30 درصد كفايت نمي كند.
  • مقرر شد نامه کانون و مطالبه بهبود وضعیت معیشت اساتید در كانال تلگرامي اطلاع رسانی شود و خبری نیز در خصوص دستور ریاست جمهوری به سازمان برنامه تنظیم و در کانال و سایت درج شود.
  • کلیات تاسیس شرکت تامین منابع مالی، در صورت عدم منع قانونی، مورد تایید قرار گرفت. در صورت وجود منع قانونی، شركت مي‌تواند كل يا 50 درصد سهام را به كانون هبه كند. مقرر شد این موضوع توسط جناب آقای دکتر پیش بین از تمامی ابعاد و بویژه از نظر حقوقي و... بررسي شود.
  • مقرر شد برنامه سال 1396 و عملكرد كميسيون ها به دبیرخانه كانون ارسال شود.

 

 

تماس با ما

آدرس: تهران، خيابان جمالزاده شمالی، خيابان نصرت غربی، نبش کوچه جزايری، پلاک 1

تلفکس: 666574883-021

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مسئولین اجرایی کانون

رییس شورا: دکتر محمد رضا عارف

نایب رییس شورا: دکتر جعفر توفیقی

خزانه دار : دکتر محمد حسن پیش بین

دبیر شورا: دکتر ناصر سلطانی

 

آمار بازدید کنندگان

522587
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
488
2102
2590
37127
68158
522587

پیش بینی امروز
1632