بسمه تعالی

هفدهمین جلسه شورای كانون استادان دانشگاهي ايران با حضور اكثريت اعضاء در تاريخ 30 /10 /95 در محل دبیرخانه کانون برگزار شد. در ابتدای جلسه گزارشی درخصوص هم اندیشی اعضای کانون در دوم دی ماه توسط دبیر کانون ارائه شد و اشاره نمودند که در این همایش 250 نفر در جلسه شرکت کردند واستقبال شایان توجه بوده است.

همچنین دبیر همایش اعلام داشتند، پیش نویس گزارش شامل: نکات مهم سخنرانی‌ها و جمع‌بندی‌های پنل و... برای اعضای کانون ارسال می گردد.

دکتر عارف: گردهمایی هدف معرفی را محقق نمود اکنون کانون می باید چند اثرگذاری مهم در قبال جامعه علمی داشته باشد و کمیسیون‌ها باید فعال‌تر و با جهت‌گیری‌های صحیح، بر روی 2 تا 3 محور مهم متمرکز شوند. مساله حقوق اساتید بسیار مهم است. بحث جذب بسیار مهم است، موضوعاتی همچون ارتقاء اعضای هیات علمی حائز اهمیت است که باید توسط کانون دنبال شود و موضع‌گیری صحیح اتخاذ شود.

دکتر آشتیانی: کانون معرفی شد ولی توقع ایجاد کرده و باید پاسخگوی نیازهای جامعه علمی کشور باشد.

دکتر خوش خلق سیما: تعداد زیادی از مراجعه‌کنندگان اعلام می‌دارند که برای همایش دعوت نشده‌اند بعضی از همکاران اعلام داشتند که ایمیل به افراد نرسیده است. پیشنهاد می‌کنم کارت عضویت برای اعضاء صادر شود که تعداد اعضاء مشخص شود. واحدهای کانون خوراک اطلاعاتی می‌خواهند باید به آنها اعلام شود.

دکتر پیش بین: همایش بسیار خوب برگزار شد. استقبال خوب بود و شروع خوب بود. اعتقاد دارم باید مقداری رسانه‌ای می‌شدیم. باید کانون به تدریج رسانه‌ای شود.

خانم دکتر حجازی: در گردهمایی جمعی که حضور داشتند تمایل و انتظار داشتند که راهکارهای صنفی ارائه می‌شد. باید برنامه فعالیت های صنفی و یک یا چند محور مهم مشخص شود و واحدها درخصوص این محورها فعالیت نمایند.

دکتر سلطانی: در مجموع جلسه گردهمایی خوب بود و مراجعه‌کنندگان راضی بودند. بعداز این گردهمایی تعداد اعضایی که ثبت نام کردند یا ثبت نام های خود را کامل نمودند چشم گیر بود. برای کانون‌های محلی یا واحدها هم ما نمی توانیم نسخه صادر کنیم یا نسخه واحد صادر کنیم. کانون‌ها تا اندازه ای بر اساس اساسنامه خودمختار هستندو می توانند خودشان بر روی نیازها و محورهای مورد نیاز واحدهای متبوع خود فعال شوند و نظرات خود را در خصوص فعالیتها و یا مسائل فراگیر و کشوری نیز برای شورای کانون ارسال نمایند.

دکتر رنجبر: ما در واحد خود هر هفته جلسه می‌گذاریم و درخصوص مسائل مهمی همچون: اینترنت دانشگاه‌ها، مسکن استاد یاران جوان صحبت می‌کنیم و به رییس دانشگاه منعکس می‌کنیم. یکی از مسائل نیز بیمه اساتید است که پیگیری می شود.

دکتر سیف: پیشنهاد می کنم حضور فعال داشته باشیم در کانال تلگرامی

دکتر پیش بین: گردهمایی بعدی در تهران نباشد و از الان برنامه‌ریزی شود.

دکتر عارف:

جمعبندی: تشکر، نشست بسیار خوب و امیدوار کننده بود. توقع ازکانون بسیار بالا است.

کانون‌های دیگر که متاسفانه سیاسی هم هستند بسیار درحال عضوگیری هستند.

دبیرخانه باید فعال شود، مشکل جا و مکان بسیار حائز اهمیت است یکی دو نفر بصورت ثابت حضور داشته باشند. امیدوارم تا آخر سال این موضوع حل شود.

بعضی از کمیسیون‌ها غیرفعال هستند و باید فعال شوند. برنامه ششم تصویب شده ولی ما اظهار نظر نکرده‌ایم. ما برای اساتید چه کردیم؟ منابع محدود است. فرصت‌ها از دست می رود. باید کمیسیون‌ها فعال شوند.

در جلسه بعد اولویت‌های 96 و برنامه 96 کمیسیون‌ها (در جلسه اسغند) ارائه شود.

استادیار جوان می‌آید، کرایه خانه به آن ندهید و انتظار دارید که کار علمی جدی بکند!

اولویت اول در سال 96 باید اولویت معیشتی باشد. اولویت دوم ارتقاء جایگاه علم ، فناوری و به ویژه منابع و سهم پژوهش از بودجه باشد.

اولویت سوم: جذب اعضای هیات علمی و سیاست‌های ذیربط تا قبل‌از سال برنامه را تصویب کنیم و به اطلاع اعضای کانون برسانیم.

اعضای کانون لازم است ارتباطات بیشتری مثل ارتباط تلگرامی هم داشته باشند.

خانم دکتر حجازی: کمیسیون فرهنگی و اجتماعی:

اعضای کانون خیلی فعال برخورد نکردند. در راستای مسائل صنفی همکاران خسته‌اند، سفر نیاز دارند.

سفرهای علمی اعضای هیات علمی کم است، تفریحگاه و جای استراحت نداریم. هیات علمی‌ها دیگر تمایل به شنیدن سخنرانی ندارند. باید موارد جدی تری مطرح و پیگیری شود.

-       از دانشگاه تربیت مدرس پیشنهاد برگزاری مراسم بزرگداشت برای آقای هاشمی (مراسم چهلم) توسط کانون ارسال شده بود که موضوع بدلیل سیاسی شدن تایید نشد.

مقرر شد جلسه بعدی در پایان اسفند ماه تشکیل شود.

 

تماس با ما

آدرس: تهران، خيابان جمالزاده شمالی، خيابان نصرت غربی، نبش کوچه جزايری، پلاک 1

تلفکس: 666574883-021

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مسئولین اجرایی کانون

رییس شورا: دکتر محمد رضا عارف

نایب رییس شورا: دکتر جعفر توفیقی

خزانه دار : دکتر محمد حسن پیش بین

دبیر شورا: دکتر ناصر سلطانی

 

آمار بازدید کنندگان

522593
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
494
2102
2596
37133
68158
522593

پیش بینی امروز
1632