بسمه تعالی

منشور اخلاقي كانون صنفی استادان دانشگاهی ايران

اينجانب . . . . . . . . . . . . . به عنوان عضو  کانون صنفی استادان دانشگاهی ايران  در پيشگاه حضرت احديت، با اتكا به وجدان بيدار خود آگاهانه متعهد مي‌شوم كه:

 1. - صميمانه و عزتمندانه در تعالي و پيشرفت جامعه دانشگاهي كشور داوطلبانه بكوشم و در اين زمينه  در حد توان از هيچ تلاش مفيد، مؤثر و سازنده‌اي دريغ نورزم.

 2. - به عنوان نيروي داوطلب، بر اساس خواست و تمايل شخصي و در راستاي تحقق اهداف نظام علم و فناوري كشور تخصص و توان خود را در اختيار دانشگاهيان، نظام علمي كشور، دولت و مردم قرار ‌دهم.

 3. - با رفتار و منش مبتني بر اخلاق حرفه‌اي، و رعايت بردباري، عدالت و انصاف در عمل الگوي مناسبي براي ديگران باشم واز اين طريق به ترويج فرهنگ مشاركت و فعاليت‌هاي داوطلبانه كمك كنم.

 4. - با احساس مسئوليت اجتماعي در برابر هم ميهنان، همنوعان و حتي نسل‌هاي آينده، دين خود را براي ايجاد جامعه‌اي پويا، دانش‌بنيان، پيشرو، مترقي و سرشار از همدلي و آگاهي و نشاط ادا كنم.

 5. - به ضرورت وفاق و اتفاق نظر جمعي و گروهي در ارتباط با برنامه‌ها و فعاليت‌هاي مورد نظر كانون پايبند باشم و ديدگاه‌هاي برآمده از خرد جمعي را بر نظر فردي مرجح ‌شمارم.

 6. - در انجام امور محوله با بهره‌گيري از خرد جمعي و اتفاق نظر گروهي عمل كنم.

 7. - آزادي علمي مسئولانه را به عنوان پيش شرط تحقق وظايف و كاركرد‌هاي كانون همواره در نظر داشته باشم.

 8. - نسبت به مسائل و مشكلات جامعه خود را مسوول بدانم و در حد امكان پاسخگوي نيازها و انتظارات جامعه باشم.

 9. - تمامي يافته‌ها و دستاوردهاي علمي را به مثابه ميراث مشترك بشريت، به اجتماع علمي و جامعه متعلق ‌بدانم و قدرشناس ميراث دانش بر جاي مانده از پيشينيان باشم.

 10. - وجود فضاي آزاد و بدور از پيشداوري در فعاليت‌هاي علمي و اجتماعي را شرط لازم دستيابي به نتيجه معتبر و قابل اتكاء بدانم و ارزيابي آثار علمي را، بر اساس قابليت و محتواي آن آثار و مستقل از خصوصيات شخصي يا اجتماعي پديد آورندگان آن آثار انجام دهم.

 11. - براي افزايش اثر بخشي و تأثير گذاري خود در ايفاي وظايف علمي و اجتماعي بكوشم و دانش عمومي و تخصصي خود را همواره به روز نگه دارم.

 12. - به اصول و ارزش‌ها و رعايت موازين مورد نظر كانون پايبند باشم و در جهت مواضع و تصميمات كانون حركت نمایم.

 

امضاء

 

تماس با ما

آدرس: تهران، خيابان جمالزاده شمالی، خيابان نصرت غربی، نبش کوچه جزايری، پلاک 1

تلفکس: 666574883-021

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مسئولین اجرایی کانون

رییس شورا: دکتر محمد رضا عارف

نایب رییس شورا: دکتر جعفر توفیقی

خزانه دار : دکتر محمد حسن پیش بین

دبیر شورا: دکتر ناصر سلطانی

 

آمار بازدید کنندگان

461925
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
212
3440
11386
44623
30721
461925

پیش بینی امروز
3768